Duchovní hudba v Lomnici nad Lužnicí

Lomnici nad Lužnicí navštíví vzácný host – Táborský chrámový sbor. Kostelní sbor Kos zve všechny milovníky hudby na jeho koncert, který se bude konat v kostele sv. Jana Křtitele v neděli 5. června 2011 od 18 hodin.

Program:

  • Zazní především vokální skladby autorů, jako jsou Antonín Dvořák, Josef Gruber, Charles Gounod či Zdeněk Fibich, od něhož uslyšíme půvabnou mši Missa brevis, ale i zpěvy z Taizé nebo moderní Alleluia od Gordona Younka.
    • Sbor řídí Helena Boučková
    • na varhany jej doprovází Ladislav Šotek
    • jako sólistka vystoupí Jana Kastnerová

Táborský chrámový sbor působí při děkanském kostele na táborském Žižkově náměstí a v poutním kostele Panny Marie na Klokotech. Vznikl již v roce 1884. Těžké časy jej postihly v době normalizace, kdy nuceně ubývalo schopných zpěváků. V roce 1985 skomírání vyvrcholilo a poté byl sbor prakticky znovu založen. Dnes zpívá s 25 členy. Zajišťuje liturgickou hudbu při bohoslužbách v obou farnostech, vystupuje na koncertech v místě i v širokém okolí, účastní se festivalů duchovní hudby.

Od roku 2009 sbor řídí paní Helena Boučková, absolventka konzervatoře, klavíristka a hudební pedagožka s bohatými zkušenostmi s vedením pěveckých sborů.

Varhaníkem je pan Ladislav Šotek, jehož jsme již v Lomnici poznali v září 2007 při varhanním koncertu s flétnistkou Janou Pavlatovou v kostele sv. Václava. Jako regenschori táborského kostela působí již od roku 1990 a jeho věhlas varhaníka daleko přesahuje hranice Tábora, koncertuje i v zahraničí. Je dramaturgem sboru, pro který upravuje a skládá drobné skladby.

Jana Kastnerová je posluchačkou pražské konzervatoře v oboru zpěv a ve sboru působí jako sólistka.

Vstupné na koncert je dobrovolné.

Zdroj: www.trebonsko.cz

Označen štítky: , , ,